بهترین مدرسه

بهترین مدرسه

* بهترین مدرسه:

به نظر شما بهترین مدرسه باید چه ویژگی های ظاهری و همینطور آموزشی خاصی داشته باشد؟

به نظر شما بهترین مدرسه باید چه نوع محیطی داشته باشد ؟

آیا موقعیت مکانی مدرسه تاثیری در بهترین مدرسه شدن آن دارد؟

آیا بهترین مدرسه معمولا هزینه ی بالاتری نبست به سایر مدارس دارد؟

امید است در این مسیر کمکی ناچیز انجام داده باشیم.

این مقاله به منظور کمک به شما اولیاء محترم برای انتخاب بهترین مدرسه به نگارش در آمده است.

*ویژگی های ظاهری و آموزشی مدرسه:

زمانی که فرزندان به سنین تحصیل نزدیک می شوند، استرس واضطراب اولیاء بیشتر می شود که بهترین مدرسه را برای آنان انتخاب کنند. بنابراین سعی می کنند که به وسیله ی تحقیق در اینترنت و همچنین کمک گرفتن از بین آشنایان خود که فرزند مدرسه ای دارند، آینده ی فرزند خود را که بخش مهم آن مربوط به آموزش می شود را تضمین کنند و انتخاب درستی انجام دهند.

مدرسه مکانی برای رشد و ترقی فرزندان ما برای آینده ای روشن و همچنین موفقیت و اثر گذاری آنان در جامعه است.پس باید در انتخاب آن که توسط اولیاء انجام می پذیرد دقت شود تا بعدها پشیمانی از این مسئله برایشان باقی نماند.

امروزه بهترین مدرسه نیازمند شاخص های زیادی است. که شامل کادر آموزشی، محیط مدرسه، موقعیت مکانی مدرسه، فعالیت های مدرسه ،هوشمند بودن مدرسه و همچنین موارد زیاد دیگر… بنابراین با در نظر گرفتن این نکات ما می توانیم بهترین مدرسه را بین تمام مدارس موجود در شهر خود برگزینیم.

به نظر من بهترین مدرسه باید یک محیط کاملا نو و جدید و همچنین بر اساس روحیات بچه ها طراحی شده باشد، یعنی یک محیط سرد و با رنگ ها و طراحی بی روح نباشد بلکه از رنگ های شاد و جملات انگیزشی در حیاط و کلاس های آموزشی ،فعالیت های نوآورانه وآموزش های که به قوی تر شدن مهارت های فرزندان ما در مهارت های فردی و گروهی کمک می کند، استفاده شود.

مهارت آموزی نکته ی مهمی است که بهترین مدارس به طور اختصاصی بر روی آن تمرکز کرده اند و این نقطه تمایز آن ها با سایر مدارس است. و برنامه های گسترده و کلاس های آموزشی جدا از دروس نظری برای دانش آموزان تعبیه کرده اند.

بهترین مدرسه  باید در کنار آموزش کامل و هدفمند به فرزندان ما، باید برایشان جذاب باشد و در آن احساس راحتی و آرامش را داشته باشند درست مانند زمانی که درخانه هستند.ونباید آنان را از درس خواندن و انجام تکالیف دلسرد کند یا از محیط مدرسه فراری.

پس نیازمند یک کادر حرفه ای و با سابقه است، تا تمام فعالیت های فرزندان ما به درستی و زیر نظر بهترین ها انجام شود. و همچنین اولیاء نیز  باید بطور مستمر و پیوسته از فعالیت ها و آموزش فرزند خود آگاهی کامل داشته باشد، که این امر نیازمند یک مدرسه هوشمند است.

*موقعیت مکانی:

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنیم، موقعیت مکانی مدرسه است. بهترین مدرسه معمولا بهترین نقطه ی شهر قرار دارد. زیرا دارای محیطی امن و سطح دسترسی های مناسب برای دانش آموزان است وهمچنین موضوعاتی مانند پاک بودن هوا و شلوغی اطراف مدرسه و… مطرح است.

*هزینه:

نکته ی دیگری که باید به آن توجه کنیم هزینه ی بهترین مدرسه است.

بهترین مدارس نسبت به امکاناتی که در اختیار فرزندان ما قرار می دهند هزینه بیشتری را دریافت خواهند کرد. و هرچه این امکانات و رفاه و فوق برنامه ها برای فرزندان ما بیشتر شود هزینه نیز به نسبت افزایش پیدا می کند. که برای اولیاء حائز اهمیت است.

*مقطع تحصیلی:

باید به این نکته نیز توجه کنیم که به دنبال بهترین مدرسه در چه مقطعی برای فرزند خود هستیم و همینطور نحوه آموزشی که مورد تایید ما است زیرا فرزندان ما زمانی که در سنین پایین تر وارد مدرسه می شوند و برای اولین بار میخواهند ساعاتی را دور از خانواده و با افراد جدید بگذرانند کمی بهانه گیر و همچنین ناراحت می شوند ما باید مدرسه ای را برای فرزند خود انتخاب کنیم تا این حس امنیت را در آن ایجاد کند و ساعات خوشی را در مدرسه بگذارند. برای مقاطع بالاتر نیز باید با توجه به علاقمندی دانش آموز به رشته های موجود و همچنین خواسته های که از یک مدرسه دارد بهترین مدرسه را  برای او انتخاب کنیم. و میزان رضایت اولیاء دیگر را از آن مدرسه مورد توجه قرار دهیم. بنابراین بعد از تحیقات درست و میدانی باید برای ثبت نام فرزندان خود اقدام کنیم .

در این مقاله ما سعی کردیم برخی از ویژگی های بهترین مدرسه را بیان کنیم و به سوالات احتمالی شما همراهان گرامی پاسخ دهیم. در مقاله های بعدی به طور اختصاصی تر و منحصر به فرد به مسائل دیگر خواهیم پرداخت.

2 نظرات


  1. Nahiaayandehbin

    مقاله زیبا و تحسین برانگیزی بود متشکرم 😍😘😍😍

    پاسخ
  2. n..

    ممنون از سایت عالی و مطالب خوبتون 🌸

    پاسخ

نظر خود را بگذار


نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *