دبستان تهران

دبستان تهران

پیشگفتار:

همانطور که در جریان هستید، دوره ی ابتدایی و در واقع همان دبستان یکی از مهم ترین دوران تحصیلی دانش آموزان در بدو ورود به مدارس می باشد و همین مسئله ، امر تعلیم و تربیت کودکان را حساس می کند.

بهترین دبستان تهران  دبستانی است که به عنوان موسسه و یا سازمانی خودجوش، با وجود و حضور افرادی مجرب و حرفه ای در امر تعلیم و تربیت از دانش آموزان استقبال کرده و بهترین تعلیم و دانش را در اختیار آن ها قرار می دهد.

در بهترین دبستان تهران  معلمین و مربیان مدرسه باید آزمون استعدادیابی دهند تا در یک بررسی دقیق ، میزان آگاهی ، دانش و توانمندی های فرد مورد بررسی قرار گیرد .

بهترین دبستان تهران  روش های آموزی و شیوه های تعلیم تربیت را طوری ترتیب داده و طراحی می کند تا آموزش ها و داده های دریافت شده توسط دانش آموزان تنها در حد دانش و آگاهی نمانده و به عمل و حرفه (مهارت) تبدیل شود . (باالفعل شود).

از آنجایی که وجود ورزش و فعالیت های تحرکی در برنامه ی تربیتی و سلامت دانش آموزان از اهمیت بالایی برخوردار است ، بهترین دبستان تهران  زنگ ورزش برای تمامی کلاس ها به طور روزانه طراحی و برنامه ریزی شده است که دانش آموزانِ مدرسه، در زمان تعیین شده در هر روز ، زیر نظر بهترین و حرفه ای ترین مربیانِ آمادگی جسمانی، تحت اجرای یک برنامه ی منظم، مدون و کاملا علمی ، جهتِ ، برنامه ی ورزشی ، قرار می گیرند.

بهترین و معروف ترین دبستان تهران  مکانی برای تعلیم وآموزش و تثبیت کردنِ آداب و روش های سبک زندگی در بخش های فردی و اجتماعی می باشد.

بیان این نکته هم هائز اهمیت است که در بهترین دبستان تهران برنامه ی غذایی مورد برنامه ریزی و کارشناسی شده توسط بهترین کارشناسان علوم تغذیه و حتی بر اساس طب سنتی در وعده های صبحانه و نهار به همراه میان وعده های مربوطه ، توسط مدرسه برای دانش آموزان به جهت حفظ سلامتی آن ها و افزایش بانرژی لازم و بازخورد در کلاس های درس، طراحی و قرار داده می شود.

از دایره ی نگاهِ بهترین دبستان تهران ، حوزه ی تعلیم وتربیت در بخش هایی که در زیر به آن اشاره می کنیم تعریف می شود:

( این روش ها ، روش هایی است که در بهترین دبستان تهران به کار گرفته می شود )

 1. هویت ملی

 2. انجام کار گروهی

 3. داشتنِ شادابی و نشاط

 4. داشتن حداکثر آزادی در عمل

 5. اهمیت و توجه به تفاوت های فردی افراد

 6. وجود عزت نفس در هر فرد

 7. مسئولیت پذیری (اثبات و درونی کردن وظایف و انگیزه ها در فرد)

 8. خلاقیت

 9. اعتقاد به ارزش های دینی

 10. یادگیری اکتشافی

 11. کشف و بررسی استعدادهای نهفته …

در این روش که بر پایه ی ۱۱ مورد مطرح شده در بهترین دبستان تهران اجرا می شود ، از روش آموزشی و تدریس پیشرفته بر پایه ی یادگیری اکتشافی که با هدف پرورش توانایی های دانش آموزان ایجاد شده، در روند آموزشی استفاده می شود. این روش تا جایی کاربردی بوده و مورد استقبال قرار گرفته است که حتی در حال حاضر هم علاوه بر تهران در شهر های گیلان، قزوین، کرج، اصفهان ، در روش آموزشی و تعلیم و تربیت دانش آموزانِ خود، استفاده می کنند.

از دیگر صفت های خوب بهترین دبستان تهران  این است که دارای رویکردی حرفه ای و تخصصی  در رابطه با اجرا و ارائه ی نوع آموزش های خود در ارتباط با کامپیوتر ، فناوری اطلاعات و رسانه های الکترونیکی می باشد.

کلام پایانی:

دوره ی دبستان، پایه و اساس رشد و شکوفایی دانش آموزان بوده و و اگر مدرسه ای که دانش آموز در آن ثبت نام شده، بهترین دبستان تهران باشد، برای این موضوع اهمیت ویژه ای قائل هستند چرا که امرِ پرورشِ صحیحِ دانش آموزان، ریشه ی بسیاری از مهارت های فردی و اجتماعی در مقاطع بالاتر تحصیلی می باشد.

در صورت عدم توجه به چنین حرکت مهمی، پس از عبور از این بازه ی زمانی ، اصلاح شیوه ی تربیتی و پرورشی در سنین بالاتر بسیار دشوار خواهد بود، چرا که ایجاد زیر ساخت محکم و مناسب و پیش زمینه از دوران کودکی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.