مدارس برتر تهران

 

مقدمه:

 

زمانی که کلمه برتر کنار یک اسم می آید این معنی را به آن میبخشد که عالی تر و بالاتر در مقام و منزلت، محل و مکان است. وقتی اسم مدارس برتر تهران را می شنوید این تصور در ذهن شما شکل می گیرد که عالی ترین و والاترین مدرسه یا بهترین مدرسه است؛ پس ترغیب می شوید و راجب مدارس برتر تهران بیشتر مطالعه می کنید.

 

همانطور که می دانید تهران یکی از شهرای صنعتی و بزرگ کشورمان است و به همین واسطه دارای جمعیت بالا و دانش آموزان زیادی است که به تبع دارای مدارس زیادی نیز می باشد . حال  این سوال برای بوجود می آید که شما چگونه باید بین هزاران مدرسه ای که هست بهترین مدرسه را انتخاب کرده و از انتخاب خود مطمن شوید.

 

اگر مقاله “بهترین مدرسه” سایت مدارس ایران را مطالعه نکردید الان زمان درستی است که این مقاله را بخوانید.

در مقاله پیشنهاد شده سعی کردیم ویژگی های بهترین مدارس را عنوان و بررسی کنیم.

 

 

 

در اینجا چند مورد از ویژگی ها مدارس برتر تهران را عنوان می کنیم:

 

*مساحت مدرسه :

 مدارس برتر تهران از نظر مساحت بسیار وسیع هستند و شامل حیاط مناسب برای ورزش و همچنین تعدد کلاس درس که به سبب این وسعت دانش آموزان می توانند با رفاه بهتری به آموزش مشغول شوند و در کنار آموزش از زنگ های تفریح خود در حیاط مدرسه لذت ببرند.

 

*امکانات آزمایشگاهی پیشرفته:

 بهترین مدارس دارای آزمایشگاه های مجهز و ابزارآلات دقیق برای رشته های مختلف هستند و هم دارای مسئول آزمایشگاه که باعث ایمنی بیشتر دانش آموزان در محیط آزمایشگاهی شده و همچنین دانش آموزان می توانند بهتر با ابزار ها آشنا شده و روش استفاده از آن را یاد بگیرند.

 

*بیشترین ساعات آموزشی:

بهترین مدارس تهران، ساعات بیشتری را صرف آموزش می کنند و دانش آموزان بطور میانگین ۷الی۸ ساعت را در مدرسه می گذرانند و زمان بیشتری برای یادگیری و فوق برنامه ها خود دارند. این مدارس طبق برنامه ریزی دقیقی که انجام می دهند مدرسه را مانند یک خانه برای دانش آموز تبدیل کرده و احساس خستگی و دلزدگی را از بچه ها دور می کنند.

 

 

 

*سیستم جامع و اختصاصی:

مدارس برتر تهران دارای یک وب سایت اختصاصی و یک اپلیکیشن با نام و لوگو مدرسه هستند. و در این بستر خدمات ویژه ای رو به دانش آموزان ارائه می دهند. از جمله کلاس های آنلاین، آزمون آنلاین، حضور غیاب آنلاین، سیستم مدیریت شهریه و… که می تواند باعث ارتباط بیشتر مدرسه با اولیاء شده و درصد رضایت مندی را بالا ببرد.

 

*بازدید های علمی:

بهترین مدرسه در طول سال تحصیلی سعی می کند دانش آموزان را چندین بار به بازدید از شرکت ها یا مکان های گردشگری برده و از نزدیک روند تولیدات محصول آن شرکت و در بازدید از جاذبه های گردشگری، زندگینامه افراد مشهور و تاریخچه آنجا را برای آنان شرح دهند که هم باعث تفریح دانش آموزان می شود و هم درصد یادگیری آن مبحث را بیشتر می کند.

 

*انجمن اولیاء و مربیان:

 

بهترین مدرسه معمولا انجمن اولیاء و مربیان فعالی داشته و در تمام زمینه ها با کادر مدرسه تبادل نظر می کنند و یک همراه خوب در کنار مدرسه هستند. نظرات و انتقادات سایر اولیاء را بیان می کنند و از ایده ها و حقوق دانش آموزان دفاع کرده و بهره وری مدرسه را بیشتر می کنند.

 

 

تیم های ورزشی:

مدارس برتر تهران معمولا در حوزه های مختلف ورزشی دارای تیم هستند. از جمله: فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال، شطرنج، تنیس و…

این مدارس در مسابقات دانش آموزی شرکت می کنند و در این راستا تمرین های زیادی با دانش آموزان انجام می دهندکه این کارسبب می شود در طول مسابقه هم دانش آموز دیده شود و استعدادش نمایان گردد و هم مدرسه رتبه خوبی بین سایر مدارس کسب کند.

 

در این مقاله برخی از نکات مثبت مدارس برتر تهران را عنوان کردیم. مسلما بهترین مدرسه ویژگی های زیادی را دارا می باشد که توانسته عنوان مدارس برتر را کسب  و رضایت اولیاء و دانش آموزان خود را جلب کند.

 

کلام آخر:

(من همیشه می توانم آزادانه انتخاب کنم . اما باید بدانم که اگر انتخاب نکنم، باز هم انتخابی کرده ام.)

“ژان پل سارتر”