بهترین دبستان

مقدمه:

 

گروه نویسندگان ما مقالات مختلفی راجب بهترین مدرسه ،بهترین دبیرستان ،مدارس برتر ایران و… به نگارش در آورده اند که به شما کمک کند تا بهترین مدارس ایران را برای فرندانتان برگزینید.

در این مقاله به طور اختصاصی در مورد انتخاب بهترین دبستان صحبت خواهیم کرد و ویژگی های بهترین دبستان را عنوان می کنیم. امید است فرزندان این آب و خاک در بهترین مدارس مشغول تحصیل شوند و آینده کشور عزیزمان ایران را بسازند.

 

 

دبستان :

دبستان نخستین مکان آموزشی رسمی است که در کشور های مختلف دوره های مختلفی دارد. کودکان زمانی که وارد این آموزشگاه می شوند درگام اول با حروف الفبا آشنا می شوند و شروع به خواندن و نوشتن می کنند و در سال های بعد علوم مختلف را آموزش می بیینند.

هر مدرسه ای بسته به سیاستی که دارد فوق برنامه های نیز برای کودکان در نظر گرفته و مکان هایی برای بازی و سرگرمی کودکان به طور اختصاصی طراحی میکند.

 

 

بررسی مدارس استرالیا:

 

مدارس در استرالیا نیز به ۲ دسته تقسیم می شوند مدارس دولتی و مدار غیر دولتی.

مدارس دولتی توسط دولت و ایالت ها اداره می شود و عموما برای شهروندان استرالیا رایگان است.

و برای ثبت نام حتما با از ایالت ها تاییدیه بگیرند.

 

 

مدارس غیر دولتی:

اداره این مدارس برعهده واحد خصوصی است و دولت در اداره آن دخیل نمی باشد. برای ثبت نام در مدارس خصوصی معمولا باید بصورت حضوری به مدرسه مراجعه کنید و هزینه تحصیل در این مدارس بالا می باشد.

 

در بهترین دبستان استرالیا دانش آموان معمولا در یک رنج سنی بوده و از سن ۶ تا ۱۲ سال دانش آموز به تحصیل در دبستان مشغول می شود. تمام مدارس استرالیا از یک چارت و دروس برای آموزش استفاده میکند و فقط در بعضی از دروس در ایالت ها تفاوت وجود دارد.

بهترین دبستان  استرالیا معمولا مختلط بوده اما بعضی از مدارس تک جنسیتی نیز هستند. برای ثبت نام در بهترین دبستان نیاز به امتحان ورودی ندارند.

در بهترین دبستان استرالیا معمولا یک معلم تمامی دروس را تدریس کرده و همچنین دانش آموزان نیز باید پوشش لباسی یکسانی که شامل لباس ورزشی کتانی و کیف و… استفاده کنند.

 

در بهترین دبستان ساعت آموزشی معمولا ۷ ساعت بوده و همچنین دانش آموز ناهار خود را نیز در مدرسه همراه دوستانش میل می کند.

 

 

 

در بهترین دبستان استرالیا معمولا کلاس های هنری و موسیقی و ورزشی توسط معلمین این رشته های تدریس می شود و دانش آموزان از همان ابتدا می توانند استعداد های خود را در زمینه هنری پیدا کرده و آن را بارور کند.

 

در بهترین دبستان وقتی دانش اموز مهاجر ثبت نام می کند باید در دوره های زبان شرکت کرده و بعد از کسب آمادگی مورد قبول مدرسه می تواند بسته به سنی که دارد در کلاس ها شرکت کند.

 

هزینه های مدارس در استرالیا با توجه به دولتی یا خصوصی بودن مدرسه تعیین می شود و معولا هزینه بهترین مدرسه دولتی در استرالیا بین ۶۰۰۰ هزار و ۱۵۰۰۰ دلار در سال و بهترین مدرسه خصوصی بین ۱۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ در سال می باشد.

بهترین دبستان در استرالیا معمولا هزینه های شامل: شهریه لباس مدرسه، کیف و لوازم تحریر ، هزینه ثبت نام اولیه در مدرسه، هزینه بیمه سالانه، و اگر مدرسه شبانه باشد هزینه اسکان و خوابگاه را نیز از دانش آموز دریافت می کند.

 

 

بهترین دبستان در استرالیا معمولا دارای سلف غذاخوری، سالن ورزشی مجهز مربوط به هر رشته، امکانات ورزشی، استخر، سالن موسیقی و … می باشد.

دانش آموز می تواند در تیم های مختلف عضو شده و در مسابقات مدرسه ای شرکت کند.

بهترین دبستان های استرالیا معمولا سیستم آموزش مجازی نیز دارند و می توانند تدریس آنلاین انجام دهند . این سیستم برای مواقعی که مدرسه تعطیلات اجباری دارد به کمک مدرسه می آید و دانش آموزان بصورت آنلاین با اساتید خود در ارتباط هستند.

 

در این مقاله سعی کردیم تا حدودی مدارس استرالیا را شرح داده و ویژگی های آنان را بیان کنیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده و اطلاعات مفیدی را کسب کنید