بهترین مدارس ایران چه ویژگی هایی دارند؟

 

مدرسه خانه دوم ماست . همانطور که منزل ما ، ساکنین منزل و نوع تعامل و ارتباط بین اعضای خانواده ساختار و قوانین قابل قبولی ، برای داشتن یک زندگی ایده آل می طلبد ، مدرسه هم به همین شکل است و از این امر مستثنی نیست.

بهترین مدرسه، مدرسه ایست که بتواند ساختار، امکانات و برنامه ریزی مطلوبی برای یک مجموعه فراهم کند.

یکی از دغدغه های این روزهای والدین در رابطه با رشد و پیشرفت فرزندانشان ، ثبت نام در بهترین مدارس است. در راستای انتخاب بهترین مدرسه به معرفی تعدادی از این ویژگی ها خواهیم پرداخت و امیدواریم مطالب این مقاله، شما را در انتخاب هرچه بهتر یک مدرسه ی مناسب برای فرزندانتان یاری کند.

­والدین می گویند که بیشتر به دنبال اخلاق و ویژگی ها ی مثبت رفتاری در فرزندانشان هستند اما در عمل بیشتر دنبال مراکز و مدارس آموزشی می روند که فرزندانشان در آنجا نتایج بالا و رتبه های برتر را داشته باشند که همین نکته باعث شده در جوامع امروزی افراد با زیر پا گذاشتن اخلاق ، تنها به نتیجه فکر کنند!

قطعا در روزهایی که به دنبال انتخاب یک مدرسه ی خوب برای فرزند خود هستید ، تبلیغات و تعریف و تمجید اطرافیان از بعضی مدارس ، در انتخاب شما اثر می گذارد . اما باید توجه داشته باشید که علاوه بر فضای آموزشیِ مطلوب ، امکانات و کادر مدرسه و میزان پیگیری و مسئولیت پذیری عوامل اجرایی بسیار مهم است. بهترین مدارس ایران ویژگی های لازم، از  دوجهت غیر مادی و مادی را دارا هستند و همین موضوع باعث تعلیم و تربیت دانش آموزان همراه با بازدهی بالا می شود.

بهترین مدارس ایران محیطی نشاط آور و زیبا دارند، ابعاد کلاس ها و نیمکت ها متناسب با سن و جثه ی بچه ها می باشد ، دارای فضای پربارِ علمی و تحصیلی است. مجهز به سیستم های گرمایشی ، سرمایشی و تهویه ی مناسب می باشد و از طرفی کلاس ها دارای نور و روشنایی کافی است.

بهترین مدرسه ها در جهت رشد و ارتقای سطح علمی و سطح فرهنگی و اخلاقیِ بچه ها کوشا و هدفمند هستند، مدیر و معلمین زیرک و دانایی دارند تا به نظم و هدایت نظام مدرسه و آموزش و عملکردِ دانش آموزان ، مسیر و جهت دهند .

بهترین  مدرسه معمولا وبلاگ و یا وبسایت اختصاصی برای مدرسه ی خود دارند که همین موضوع مدیریت قوی و به روز بودن یک مدرسه را نشان می دهد. بهترین مدارس ایران برای خود یک سری شعارهای اختصاصی و خوب ، مرتبط با بحث آموزش و پرورش دارند.

 

 

در بهترین مدارس ایران سعی بر این است تا همواره تعادل بین سعی و تلاش ، مطالعه ی دروس و آموزش و یادگیری مهارت های زندگی برقرار شود.

برای پرورش و تشخیص مواردی چون: مهارت های ارتباطی ، هوش اجتماعی و هوش اقتصادی و یک سری از توانمندی های دیگر ، در بهترین مدارس ایران برنامه ریزی ویژه ای در نظر گرفته شده  تا دانش آموزان رشد و تعالی یابند.

 

“مدرسه  زندگی” یا “مدرسه ای از جنس خوشبختی” نامی است که به بهترین مدارس ایران اختصاص می دهند. بسیاری از خانواده ها هستند که به این آگاهی رسیده اند که علاوه بر رتبه ی کنکور، یادگیری مهارت های اجتماعی و زندگی در جامعه  بسیار مهم است برای همین یکی از ویژگی های بهترین مدارس ایران همین است.

مهارت هایی از قبیل مهارت صحبت کردن در جمع ، سخنرانی ، کنترل استرس ، کنترل خشم ، قدرت نه گفتن ، عشق به ایران ،  هوش مالی  و هوش اجتماعی از سری مهارت هایی است که در بهترین مدارس ایران به صورت کامل وتخصصی آموزش داده می شود .

بهترین مدارس ایران مشاوره محور بوده و معمولا تمرکزِ این مدارس بر دو حوزه ی مدرسه ی زندگی و مدرسه ی کنکور می باشد .

 

مدرسه زندگی شامل: کشف استعدادها ، آموزش مهارت های زندگی ، موفقیت های علمی ، سلامت جسمی ، آموزش ترمیکال زبان ، کارآفرینی ، آموزش  ICDL، هوش اقتصادی و اجتماعی ، برگزاری خیریه و … می باشد.

و از طرفی مدرسه ی کنکور شامل: آموزش به خانواده ها در ایام تحصیل فرزند خود ، استفاده از دبیران و مشاوران حرفه ای کنکور و روانشناس هایی با استاندارد های جهانی (SEC)  می باشد.

 

 

 

کلام آخر اینکه قطعا  بچه های این مرز و بوم نیاز به تعلیم و تربیت در بهترین مدرسه را دارند تا جوان هایی کارآفرین ، قوی و پرتلاش و با مهارت تحویل جامعه  داده شود .

ممنون از توجه و همراهیتان.