بهترین مدارس تهران چگونه شما را برای کنکور آماده می کنند؟

پیش گفتار:

در ابتدای مقاله میخواهیم اول در مورد برخی از ویژگی های بهترین مدارس تهران صحبت کنیم و بعد به شرایط بهترین مدارس کنکور تهران میپردازیم.

براساس دیدگاه های متفاوت ، عوامل زیادی باعث معرفی یک سری مدارس به عنوان بهترین مدارس تهران، وجود دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

۱_ بهترین مدارس تهران جهت سادگی در مسیر موفقیتِ دانش آموزان یک برنامه و مسیر دقیق، بلند مدت و اصولی را در راس کار خود قرار می دهند تا بتوانند علاوه بر کمک به موفقیت دانش آموزانشان، خود نیز در جمع مدارس موفق و برترِ استان قرار گیرند.

۲_ وجود یک جریان زنده و دائم بینِ خانواده ی دانش آموزان و مدرسه

۳_ بهترین مدارس تهران، تلاش و موفقیت دانش آموزان خود را به صورت برجسته و با افتخار نمایش می دهند و دانش آموزان موفق را بعنوان الگو به دیگر دانش آموزان معرفی می کنند.

۴_ تهیه امکانات آموزشی لازم و بهره گیری از اساتید مجرب و ماهر در امر تدریسِ رشته ی تخصصیِ خود و همچنین علاقمند به کار تعلیم

۵_ در بهترین مدارس تهران معلمان در فضای آموزشی خود نمونه ی بارز و آشکاری از اخلاق، رفتار، صداقت و دیگر صفات مطلوب آموزشی هستند.

۶_ معلمان یک مدرسه ی موفق آن هایی هستند که با داشتن رفتارصحیح و مثبت یعنی رابطه ای صمیمی و مطلوب با دانش آموز،  موجب صمیمیت و آرامش دانش آموز می شوند زیرا معلمانی که روش های همراه با ترس ، تهدید، استهزا، انکار، یأس و نومیدی را به کار می برند به احتمال زیاد در مورد شاگردان شان ناموفق تر از گروهی هستند که روش های مثبت و سازنده را به کار می گیرند. لذا چنین مدارسی، معلمینی آکاه و دلسوز و توانا در امر تدریس و هدایت دانش آموزانش دارد.

و…

نحوه ی آماده سازی دانش آموزان برای کنکور توسطِ بهترین مدارسِ کنکورِ تهران:

بهترین مدارس تهران ویژه ی دانش آموزان کنکوری اینگونه عمل میکنند که ابتدا دانش آموزان بر اساس معدل کتبی سال قبلشون مقایسه و لیست می شوند. و سپس دانش آموزان با پایه ی متوسط و قوی در دو کلاس کنکور جداگانه تفکیک می شوند. ممکن است این روش را دوست نداشته باشید و با خود بگویید اگر اینطور باشد دانش آموزان متوسط پیشرفت نخواهند داشت و همین باعث رتبه ی پایین تری می شود. اما واقعا اینطور نیست و یک مدرسه ی خوب هیچگاه از سطح کیفی تدریس دروس خود به دانش آموزان نمی کاهد ، بلکه تلاش می کند تا دانش آموزان متوسط هم خود را به سطح مطلوب برسانند و شرایطی در کلاس برایشان ایجاد می شود تا دانش آموزان بتوانند به راحتی سوالات و اشکالات خود را بپرسندو رقابتشان در یک کلاس منطقی تر باشد.

در مرحله ی بعد ، بهترین مدارس تهران یک برنامه ی دقیق ، منظم و مدیریت شده جهت برنامه ریزی برای دانش آموزان ترتیب داده و دانش آموزان را براساس آن برنامه هدایت می کنند. برنامه کلاس های کنکور مدرسه معمولا ازنیمه ی دوم تیر ماه شروع میشود و مدرسه سعی دارد هرهفته برنامه ای دقیق با تمام جزییات به دانش آموزان تحویل دهند. که برای مطالعه کردن و تست زدن کمکشان می کند.

در این نوع مدارس هر هفته کلاس انگیزشی – روانشناسی مخصوص برگزار میشود تا دانش آموزان از نظر روحی تقویت شوند .

هر هفته آزمون های تستی و تشریحی به منظور تخمین رتبه بچه ها برگزار میشود. همچنین در طی ۱۰ ماه تا زمان کنکور سراسری چندین مرحله آزمون جامع سنجش و دیگر آزمون های آزمایشی برگزار میشه. در پایان برنامه تابستانی کنکور پس از دو ماه، بین دانش آموزان امتحانات تابستانی برگزار می شود، تا دانش آموزان سطح یادگیری خود را ارزیابی کرده و نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسند و در جهت تقویت نقاط قوت و حذف نقاط ضعف خود تلاش کنند.

و بعد از استراحت در یک بازه ی زمانیِ تعیین شده ،ادامه کلاس های کنکور از اول مهر شروع می گردد و تا آخر اسفند بیشترِ دروس تدریس میشود.

آخرین مرحله در بهترین مدارس کنکور تهران شامل کلاس های پیشرفته تست زنی و همایش ها و کارگاه های پیش بینی سوالات کنکور می باشد که اینگونه برنامه ها معمولا به بعد از عید موکول می شود.

گفته ی پایانی:

تا اینجا از شرایط  بهترین مدارس کنکور تهران آگاه شدیم و به  تعریفِ شرایط و ویژگی های آن پرداختیم. اما به خاطر داشته باشید که در کنار شرایط ایده آل و مطلوبِ مدرسه و معلمین، موفقیت شما در کنکور ، تا حد زیادی به نظم ، اراده و تلاش و ممارست تان،برای رسیدن به پیروزی، بستگی دارد . شرایط ایده آلِ یک مدرسه برای شما ، نقش یک چراغ راهنما را دارد که به شما مسیر صحیح را بهتر نشان می دهد.

حرکتِ اصلی با شماست و تصمیم و عمل شما است که همه چیز را تعیین می کند ، در کنار عملکردِ شما یک مدرسه ی خوب در روند هدایت شما می تواند نقش موثری داشته باشد .

برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی داریم.